kontakt

Ing. Jitka Rosůlková

Choceradská 137
Svojetice 251 62

zahradnice@seznam.cz

tel. +420 605 816 168

růže- Sympathie- lastní pěstování

růže- Sympathie- lastní pěstování

VEŠKERÉ FOTOGRAFIE JSOU POŘÍZENY VÝHRADNĚ MOU OSOBOU A VZTAHUJÍ SE NA NĚ AUTORSKÁ PRÁVA.

 • "Zahrady zakládané v souladu s přírodou vyžadují velmi málo práce a skýtají mnoho radosti. Ponechme tedy přírodě volnou ruku a usměrňujme ji jen tam, kde je to nutné."

  aromatické výsadby

   

  Výsadba rostlin aromatických pro domácí užití je koncipována nejen jako výsadba s estetickou funkcí, ale především umožňující sběr a sušení aromatických částí rostlin. Ty lze pak následně použít nejen k provonění obydlí zavěšením na různá zákoutí, ale i výrobě domácího poutpouri, aromaterapii, ale např. i odpuzování nepříjemných návštěvníků skříně (sekaná nať levandule odhání moly).
  Výsadba aromatických rostlin nejen, že je krásná, ale zapojuje i další z Vašich smyslů a svou vůní vám zpříjemňuje pobyt na vaší zahradě.


  definice aromatické rostliny:
  armoatické rostliny obsahují výrazně vonné, někdy až příliš vonné sloučeniny a to zejména silice. Tyto se využívají v různých odvětvích lidské činnosti. Zjeména pak v lékařství, potravinářství, kosmetice aj.


  Rostliny této výsadby lze všechny využít k aromaterapii.

  aromaterapie léčebná metoda využívající zejména silice aromatických rostlin. Zásadně se nepoužívají syntetická aromata. Tyto těkavé vonné látky se mohou buď vdechovat, nebo lze využít koupele s vonnou složkou.

  lubgort.cz