kontakt

Ing. Jitka Rosůlková

Choceradská 137
Svojetice 251 62

zahradnice@seznam.cz

tel. +420 605 816 168

růže- Sympathie- lastní pěstování

růže- Sympathie- lastní pěstování

VEŠKERÉ FOTOGRAFIE JSOU POŘÍZENY VÝHRADNĚ MOU OSOBOU A VZTAHUJÍ SE NA NĚ AUTORSKÁ PRÁVA.

 • "Zahrady zakládané v souladu s přírodou vyžadují velmi málo práce a skýtají mnoho radosti. Ponechme tedy přírodě volnou ruku a usměrňujme ji jen tam, kde je to nutné."

  užitková zahrada

  • Prostor je pojmut jako celek s estetickou funkcí, ale je tovřen rostlinami s produkční hodnotu.
  • Jedná se o syntézu tzv. chalupářského stylu a zeleninových a bylinných zahrad obojí anglického stylu konce 19tého století.
  kyti 029

  mák setý- vlastní pěstování

   


  • Chalupářská zahrada je zahrada hojně osázena houževnatými rostlinami, velkým množstvím ovocných keřů, přeplněná bylinami a zeleninou. Občas živý plot stříhaný do jistého tvaru dává vyniknout jinak bujně a samovolně rostoucí vegetaci. Nedbalý nadbytek rostlin zasahující do cestiček, byť i geomatrických zjemňují všechny ostré hrany a dávají zahradě neopakovatelné kouzlo. Jedná se divokou zahradu, kde se rostliny mohou i místy samovolně vysemeňvoat. Tato zahrada je výborným protikladem k uměle tvořenému prostředí.

  • zeleninové a bylinné zahrady  mohou být jak formální/geometrické, ale i přírodní. Ale vždy mají praktický význam. Tento styl s dlouhou historií se stává moderním fenoménem. Byliny, ovoce, zelenina jsou zde pěstovány i pro vizuální efekt. Jedná se o řešení problému, kdy i malá zahrada může takto být nejen užitková , ale i dekorativní. Je dobrým zvykem zde používat jen organická hnojiva, používat meziplodiny a rostilny medonosné a jinak atratkivní pro hmyz, ptáky apod. Správná kutlivace snižuje potřebu použití zásahů prosti škůdcům a chorobám. Je to ideální prostředí pro zahradníka, který chce mít mírumilovné a plodné prostředí, ve kterém ho těší pracovat.
  lubgort.cz