kontakt

Ing. Jitka Rosůlková

Choceradská 137
Svojetice 251 62

zahradnice@seznam.cz

tel. +420 605 816 168

růže- Sympathie- lastní pěstování

růže- Sympathie- lastní pěstování

VEŠKERÉ FOTOGRAFIE JSOU POŘÍZENY VÝHRADNĚ MOU OSOBOU A VZTAHUJÍ SE NA NĚ AUTORSKÁ PRÁVA.

 • "Zahrady zakládané v souladu s přírodou vyžadují velmi málo práce a skýtají mnoho radosti. Ponechme tedy přírodě volnou ruku a usměrňujme ji jen tam, kde je to nutné."

  tajná zahrada

  • Je tvořena skrytými místy uvnitř naší zahrady (tedy “zahrada v zahradě”), nebo je zahradě jako celku dána tajemná/ romantická atmosféra, která poskytuje útočiště před moderním světem. Na rozloze zahrady nezáleží.
  iris

  iris- vlatstní pěstování

   

   

  • Může být toho dosaženo klikatou cestičkou pod převislými stromy, může být objevna průhledem mezi keři, či otvorem v zdi, přes zídku, besídky, loubí, je ukryta před zvědavýma očima zahalená do popínavých rostlin.  Zahrada je členěna keřy a stromy na jednotlivá odělení, což umožňuje postupné objevování zahrady jako celku… Je zde kladen důraz na vůně, jako další prchavý požitek vybavující pocity…..
  • K tomu se dokonale hodí mnou oblíbené jednoduché rostliny jako zimolezy, lile, růže, levadule, léčivé byliny apod. Není zde místo pro komplikovanost a okázalost. Bary jsou sladěné a spíše tlumené, využívám zde toulavého stínu a světla….

  • Tajné zahradě historicky předcházela Hortus conclusus- uzavřená zahrada – od vzniku zahrad byl kladen důraz ne jejich uzavřenost. Stávaly se útočištěm před okolním světem. A to již od dob statrověkého Říma a měla vliv na evropské zahrady středověku.

  V 16.tém století se tento výraz používá spíše jako TAJNÁ ZAHRADA. Nebo také „Ukrytá zahrada“.

  lubgort.cz